Hakkımızda

Gömeç Zeytinciler Derneği olarak yöremizde zeytinciliğin dünya standartlarına yükselmesi için çalışmaktayız.
 

Gömeç Zeytinciler Derneğimiz 2014 yılında 7 kurucu üyemiz ile birlikte Gömeç, Balıkesir de yöremizde bulunan zeytin ve zeytinyağı üreticileri ve sanayicilerinin bir araya gelmesi ile kurulmuştur.

Derneğimiz 5 yıldır faaliyette olmakla birlikte üyelerinden aldığı güçle 2018 itibariyle yöremizde ve Federasyonumuz içerisinde (Edremit Körfezi Zeytin ve Zeytinyağı Üretici Dernekler Federasyonu) daha aktif bir rol üstlenmiştir. Dernek başkanımız Sn.Dr.Dilşen Oktay Ertem, Federasyonumuzda Başkan Yardımcılığına getirilmiştir. Haziran,2023 itibariyle derneğimize kayıtlı toplam 67 üye bulunmaktadır. Derneğimize üye üretici ve sanayici sayımız her sene artarken, yönetim kurulumuzun desteği ile oluşturulan araştırma ve geliştirme (AR-GE) çalışma kurulu, üyelerimizin sektörel sorunlarının ve sektörde yaşanan gelişmelerin daha geniş kitlelerle paylaşılması ve çözümlerin oluşturulmasına yardımcı olmak amacıyla çalışmalarına başlamıştır.

Derneğimizin logosu, Gömeç ilçemizin sembolü haline gelmiş olan Atatürk kayalıkları üzerinde yer alan Zeytin ağacı ile, yöremizin üzerine Kaz Dağlarından gelen poyraz rüzgarını ve dalgalandırdığı denizimizi ifade etmektedir. Derneğimiz Gömeçten ve Körfezden zeytin ağacının gölgesinin eksik olmaması için tüm gücüyle çalışmaya devam etmektedir.